Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Investitii

Investitii Actiuni, obligatiuni, fonduri de investitii, finantari afaceri ...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-11-2007, 12:54 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Sunt sigur ca sunt idei care valoreaza chiar mai mult de 1 milion de euro.
Problema nu era sa-si puna ideea pe site, daca dorea sa aiba un partener ma putea contacta personal.

Problema este ca fiecare are cate o "idee" despre afaceri si i se pare ca va si merge.
Realitatea totusi demonstreaza ca "nu tot ce zboara se mananca"

Reply With Quote
Old 12-17-2007, 08:26 PM
deliush deliush is offline
Junior Member

Nu stiu in ce masura mai e valabila oferta, dar ma "risc" si eu expunandu-mi ideea: complex sportiv.
<DIV></DIV>
<DIV>Mai exact: terenuri de tenis, fotbal si baschet, atat in aer liber cat si acoperite la care se adauga vestiare cu dusuri si locuri de parcare.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Firmele care se respecta cat de cat ar fi interesate in a oferi angajatilor lor abonamente gratuite pentru asa ceva. Vad ca si la noi a prins ideea ca pe langa salar, sunt si alte beneficii importante pentru angajati. Si firmele au devenit din ce in ce mai receptive la nevoile angajatilor lor (chiar firma la care lucrez momentan are o tentativa de genul acesta: ofera 2h/saptamana acces la o sala de sport a unui liceu).</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Bancile sifirmele de IT (care prin natura lor presupun desfasurarea unei activitati sedentare) le vadca pe principalii clienti.</DIV>
<DIV></DIV>
Reply With Quote
Old 12-18-2007, 04:34 AM
Super Moderator

Merge sigur ca merge si aceasta afacere.
Depinde unde gasesti locatia. Si cum in oras , acum este foarte greu sa mai gasesti loc pentru un teren de fotbal, va trebui sa cauti undeva la marginea orasului.

La mine in cartier, chiar pe strada mea si-a facut cineva un teren de tenis , amenajat ca la carte. Eu zilnic trec pe langa el in drumul catre birou. Anul acesta daca a fost de 10 ori ocupat.Cred ca acest lucru spune totul.
Reply With Quote
Old 04-03-2008, 11:12 AM
florin227 florin227 is offline
Junior Member

Salut
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Am o propunere pentru tine in domeniul imobiliar. Investitia necesara este ceva mai mare de 100.000 euro dar si profiturile sunt pe masura, la un risc minim. Eu am o experienta de 7 ani in domeniul imobiliar si mi-am fondat propria companie dupa ce am lucrat de-a lungul timpului ca broker, analist investitii, director general si country manager la agentii imobiliare si firme de development straine.</DIV>
<DIV>Daca esti interesat astept sa fiu contactat pe PM</DIV>
Reply With Quote
Old 04-03-2008, 08:02 PM
dim_x dim_x is offline
Junior Member

[img]smileys/smiley34.gif[/img] respect tuturor ca sunt nou prin zona .interesant forum ....
Reply With Quote
Old 04-03-2008, 08:09 PM
dim_x dim_x is offline
Junior Member

[img]smileys/smiley8.gif[/img] eu intreb oare care domeniu este mai rentabil ptr a investi 100 000 de euro ,parerea mea industrie(imobiliare cu 100 000 de euro in ziua de azi poti sa faci doar in muntii apuseni ,,in cucuietii din deal,, )mda.[img]smileys/smiley21.gif[/img]
Reply With Quote
Old 04-04-2008, 04:37 AM
Super Moderator

100.000 euro e suma minima cu are poti intra intr-o afacere pentru a lua teapa.
Acum nu se mai incurca oamenii cu o mie doua de euro.
Daca dispui de o asemenea suma si o arunci asa la intamplare, inseamna ca mai ai si alti bani si atunci merita sa iei teapa
Reply With Quote
Old 04-04-2008, 07:57 AM
florin227 florin227 is offline
Junior Member

cu 100.000 de euro se pot face afaceri imobiliare in bucuresti. Iar daca sunt 2-3 persoane cu cate 100.000 euro se poate construi unbloculet unde profitul ajunge la peste 1 mil de euro ( 300% ). Insa acet gen de investitii nu sunt pentru oricine.Nu e suficient sagasesti un teren bun si o firma de constructii si sa astepti profitul, pentru ca in acest caz intradevar ai nevoie de minim 1 mil euro pentru o investitie. Insa daca exista cunostinte solide de development, investment si finance si mai ales o vasta retea de relatii in domeniul imobiliar se pot realiza proiecte cu bani foarte putini- vezi actionarul Adama care a realizat proiecte foarte mari fara sa aiba nici un ban in buzunar si a ajuns in cativa ani la miliardul de dolari - e un caz extrem dar cocluzia e ca poti face milionul de euro in 2-3 anide investitii imobiliare cu 100.000 euro
Reply With Quote
Old 04-30-2008, 11:13 AM
gclapa gclapa is offline
Junior Member

buna!
sunt din brasov si pot sa va garantez ca la suma de 100mii euro pot aduce anual suma de 150 mii euro cel putin
construiesc case si asta la termen
la mine in echipa nu am depasit termenul de 3-4 luni maxim
deci la o investitie de 100 mi euro in 3-4 luni pot sa aduc un profit de 100 mii euro cel putin
acum totul depinde de dumneavoastra
mi-ar face placere sa am o asemenea colaborare.
adresa mea este: gclapa@yahoo.com
astept raspuns

Reply With Quote
Old 05-09-2008, 01:38 PM
gclapa gclapa is offline
Junior Member

buna!
numele meu este claudiu! sunt din brasov si am mai lasat un mesaj dar ...nu am primit raspuns... un nr de tel se poate?sau o adresa d e-mail?
multumesc

Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules