Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Investitii

Investitii Actiuni, obligatiuni, fonduri de investitii, finantari afaceri ...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-22-2009, 11:25 AM
AdinaB AdinaB is offline
Junior Member

Default Daca mai e valabil...

Am o pensiune turistica la munte, minunata, de vanzare 50%, 80 000 euro. Pot da detalii. adato1020 yahoo.com
Reply With Quote
Old 11-30-2009, 07:34 PM
midnightk midnightk is offline
Junior Member

nu stiu cat de reala este aceasta finantare, dar imi incerc si eu norocul.Sunt proprietarul unui magazin on-line postat pe domeniu .ro, cu script de e-commerce inchiriat. Fiind la inceput in materie de afaceri, acum 9 luni cand am deschis firma am si facut un stoc de piese de aproximativ 5.000 de euro. Asta a fost cea mai proasta miscare a mea, timp de 6 luni nu s-a cerut nici macar un produs din cele pe care le aveam pe stoc. Am avut comenzi destul de multe, dar exact ce nu aveam pe stoc. Si uite asa imprumuta-te de bani pentru a onora comenzile, in timp ce tineam banii blocati in stoc. Sa nu credeti ca am facut stoc din ce era mai ieftin. Am observat ceva timp ce se cauta pe piata, pentru ce sa fie produsul respectiv, apoi am comandat la producatori. Sunt in legatura cu 3 mari producatori din Europa la acest moment, de la care cumpar in functie de comenzile primite pe site. Preturile sunt chiar bune - cred ca sunt unul din cei mai ieftini din tara - iar profitul este la fel de bun. Marea mea problema este publicitatea de care am nevoie ca de aer - dar acum fondurile sunt inexistente - dar si deschiderea unui mic magazin de profil, tocmai pentru a ma face vizibil. De asemenea, intentionez ca in 2010 sa particip la cateva expozitii si targuri de specialitate, asta doar in cazul in care vor exista fonduri. De aceea solicitarea mea este pentru o suma de maxim 10.000 de euro, oferind in schimb 49% din firma. Cu stima, Gabriel Enache - 0767514522
Reply With Quote
Old 05-12-2010, 11:09 AM
partas partas is offline
Junior Member

Default caut investitor

[quote=giurgiu;1131]FINANTEZ CU 100.000euro AFACEREA TA

caut investitor pt amenajarea 1-2-3 arene de squash in cluj napoca.detin documentatia necesara,dimensiuni,echipament etc.30000-5000 euro investitie.
Reply With Quote
Old 05-12-2010, 11:11 AM
partas partas is offline
Junior Member

[quote=partas;8564][quote=giurgiu;1131]FINANTEZ CU 100.000euro AFACEREA TA

caut investitor pt amenajarea 1-2-3 arene de squash in cluj napoca.detin documentatia necesara,dimensiuni,echipament etc.30000-5000 euro investitie care trebuie facuta la inceput,apoi afacerea se autofinanteaza.
tel 0744920170
Reply With Quote
Old 05-12-2010, 02:36 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

e cam departe clujul si daca nu esti langa banii pe care ii investesti ei se evapara rapid.
Reply With Quote
Old 07-06-2010, 08:12 PM
pimP pimP is offline
Junior Member

Buna ziua,

Felicitari pentru intentia dumneavostra. Va pun un link cu propunerea mea de afacere detaliata, doresc o finantare de aproximativ 3000 de euro.

Link-ul catre ideea de afacere: http://www.eafacere.ro/forum/showthr...=8680#post8680 .

Va multumesc!

Cu stima,
Florin Oprea
Reply With Quote
Old 10-25-2010, 10:11 AM
Laurentziu2 Laurentziu2 is offline
Junior Member

50% ?
Mi se parte foarte mult..
Reply With Quote
Old 11-19-2010, 08:44 PM
niccuss niccuss is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by giurgiu View Post
FINANTEZ CU 100.000euro AFACEREA TA

Toata lumea se plange ca nu are bani si vrea finantare, daca se poate si fara dobanda si fara risc din partea lui. Uite ca acum a aparut asa ceva .
Daca ma convinge cineva ca afacerea lui este cea mai tare si se pot scoate bani din ea, eu sunt dispus sa investesc 100.000 euro in ea.
ATENTIE: rata profitului nu trebuie sa fie sub 50%
Curaj!
detin 3 hectare de pamint in rupea: linga cetate 1 hectar, 2 ha inpartite in 4 parcele,poate te conving sa investesti.Ideea mea e sa construiesc un hotel care sa fie introdus printr-un bun manegement in circuitul turistic lucru ce voi reusi datorita seriozitati a calitati serviciilor a pretului.etcAcest hotel sa fie legat cu inca o cabana care va fi construita pe o parcele a mea de 60 ari, intre ele e posibilitatea sa se faca o pirtie de schi iarna,poate reusesc sa achizitionez tun de zapada vara pirtie de zorbing,si adapost de cai,si ciini parasiti pe o alta parcela, animale care pe linga citeva exemplare de rasa sa le folosesc la divertisment.Stiu ca suma e mica dar cu aceea suma putem accesa fonduri europene si pe linga asta sint sigur ca daca iti suride ideea ai investi mai mult.Stiu ce vorbesc sint ospatar de 20 ani cred ca stiu ce vrea turistul strain si roman.Astept raspuns,cu stima
nicusor
Reply With Quote
Old 10-30-2012, 12:51 PM
Liliana Lesu Liliana Lesu is offline
Junior Member

Default Investiti intr-o firma de telecomunicatii

Desi ultima postare e destul de veche va prezint o posibilitate de investitie pentru persoanele interesate.

Este vorba de o companie de telecomunicatii extinsa la nivel global, care ofera servicii de telefonie si videotelefonie VoIP si internet 4G.

INVESTITIE PE MINIM 12 LUNI

GOLD 2.500 EURO
Optiuni 25.000
PLATINUM 5.000 EURO
Optiuni 50.000
DIAMOND 10.000 EURO
Optiuni 100.000
TRIPPLE DIAMOND 25.000 EURO
Optiuni 300.000

DOBANDA pentru Investitor 1 % lunar (capitalizata = 12,68 % / an)
Investitia este folosita pentru achizitionarea de echipamente telefonice care se dau in custodie clientilor companiei.

INVESTITOR STRATEGIC
NATIONAL
Investitie 250.000 Euro
Optiuni 2.500.000
CONTINENTAL
Investitie 500.000 Euro
Optiuni 5.000.000
INTERNATIONAL
Investitie 1.000.000 Euro
Optiuni 10.000.000
GLOBAL
Investitie 2.000.000 Euro
Optiuni 20.000.000 Euro

DOBANDA pentru Investitor Strategic 0.5% lunar (capitalizata = 6,16 %/an).
Potential de triplare a investitiei in 36 de luni *.
Investitia este folosita pentru intrarea pe piete strategice cum sunt Rusia, China, Turcia, etc.
Investitorul Strategic devenind Partener cu pana la 40 % din firma locala in care s-a investit si garantii in Holding.

-Optiuni = actiuni nelistate la Bursa. Compania a primit in SUA acceptul de a se lista la Bursa iar in prezent este in audit in vederea acestei listari. Investitorii vor primi si cite un pachet de optiuni in functie de investitia facuta. In momentul listarii la Bursa se doreste ca valoarea actiunii sa fie de 10 euro.

* Conform regulilor Planului Omnibus 2012

Persoanele interesate imi pot lasa o adresa de mail si vor fi contactate.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules