Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > MLM (network marketing)

MLM (network marketing) Stiri, discutii, noutati

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-08-2007, 01:00 PM
adina_braha adina_braha is offline
Junior Member

nu stiu celelalte firme cum testeaza produsele daca ,chiar la avon, ce au atata vechime si sunt atat de renumiti sunt totusi produse bune de nimic?? la refan dc sapunurile naturale, asa de frumos mirositoare si atat de decorative se farama dupa a2a folosire?! si totusi 4 lei pt un sapun normal, chiar dak se sustine k e natural ,mi se pare foarte mult
doar ca sa umple paginile catalogului...am in avon peste 5 ani si am motive intemeiate sa spun asta
Reply With Quote
Old 06-08-2007, 01:41 PM
Hodorogea Hodorogea is offline
Member

Bravo ! Mai fa destainuiri d-astea ca devine interesant. [img]smileys/smiley36.gif[/img] Oricum eu unul m-am ferit cat am putut de produsele Avon...
Reply With Quote
Old 08-27-2007, 11:59 PM
seller seller is offline
Member

Produsele REFAN sunt intradevar de foarte buna calitate ! Daca vrei sa testezi pe propria piele contacteaza-ma !

Altfel spus , in general toate firmele care incep sa distribuie in sistem MLM au produse foarte bune , asta pentru a reusi sa ramana in piata .
Deci pentru a dezvolta o afacere in sistem MLM conteaza in proportie de 99% OMUL !
Cu stima!
Reply With Quote
Old 09-30-2009, 02:38 PM
danteo74 danteo74 is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by adina_braha View Post
Sunt colaborator Avon...si Essence,Essence nu este firma mea,nu ma aborda ca si cand eu fac politica lor...
<DIV>Ce alegi intre discount personal de 15% si 25% ,de comanda minima 50 ron si 100 ron(sunt si fara comanda minima,dar la o comanda de un produs nu acoperi nici macar taxa de transport,deci si comanda minima are rolul ei,parerea mea),ce alegi intre discount de retea 1-9%(incepand de la 1500 ron net)si 5-25% (incepand de la 1000 ron net)....Am facut comparatie intre Essence si Avon,lista poate continua...Cand spun ca lumea vrea ceva nou ma refer la produse...de calitate,nu doar in ambalaje super ..</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Ce are Essence mai deosebit?.....foarte multe game de produse si toate sunt alese si testate inainte de a fi bagate in catalog.Si vor mai fi si altele pe parcurs...Cine vrea sa colaboreze cu noi ,fara sa mai faca atatea comparatii foarte bine.....cine nu sunt atatea firme pe piata ,vorba ta...you are free to choose...Sa vedem care rezista mai mult si care se dezvolta mai bine.Degeaba are 300000 de reprezentanti din care jumate nu lucreaza nicidecum satisfacator...</DIV>
Orice produs trebuie testat inainte sa fie scos pe piata.
Cu ce sunt deosebite produsele voastre, fata de cele din magazine, asta as vrea sa stiu. Aveti produse naturale, pe baza de plante, sunt BIO, ce fel de produse comercializati? Cine le certifica? De ce as lua un produs cosmetic de la voi, si nu l-as lua din super market? Care este diferenta? De ce as prefera sa fiu clientul vostru?
Reply With Quote
Old 10-09-2009, 07:59 AM
bogdanescu bogdanescu is offline
Member

Comisionul mai mare e din cauza ca sunt produsele mai scumpe, deci se vand mai greu.

La Avon asta e avantajul... sunt ieftine, deci se vand.
Reply With Quote
Old 10-12-2009, 10:36 AM
sergiu_888 sergiu_888 is offline
Member

Bravo Adina, felicitari pentru ca te-ai hotarat sa incerci ceva nou. Persevereaza cat de mult in afacere si nu te descuraja nici odata. Sunt sigur ca o sa reusesti!
Reply With Quote
Old 10-12-2009, 02:44 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

" Cine vrea sa colaboreze cu noi , fara sa mai faca atatea comparatii foarte bine."

Asa este, in MLM trebuie sa muncesti ca furnica sau ca albina si sa nu pui intrebari sau sa faci comparatii . Noi nu avem nevoie de oameni care gandesc, ci de vanzatori acesta ar fi sloganul lor.
Reply With Quote
Old 11-07-2009, 10:48 PM
paul paul is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by giurgiu View Post
" Cine vrea sa colaboreze cu noi , fara sa mai faca atatea comparatii foarte bine."

Asa este, in MLM trebuie sa muncesti ca furnica sau ca albina si sa nu pui intrebari sau sa faci comparatii . Noi nu avem nevoie de oameni care gandesc, ci de vanzatori acesta ar fi sloganul lor.
Esti prea dur ... atat furnica cat si albina gandesc ... sau cel putin sunt dirijate bine de SUS !
Are o sansa mica ... prin tonul tau poate ca asta vrei sa spui ... sau ca exista multe lucruri mai utile decat un MLM !
Insa DACA are sansa ...
SANSA reprezinta 90 % ... incearca daca nu risti nimic ... insa daca nu castigi pleaca in alta parte !
In MLM vezi repede daca merge sau nu in zona ta !
Reply With Quote
Old 11-17-2009, 01:16 PM
bogdanescu bogdanescu is offline
Member

E greu sa iau in serios parerile de aici, tinand cont ca majoritatea incearca sa-si vanda produsele.

Dpmdv, Avon au produse ok pentru banii aceia. Dar am renuntat incet la ele si iau acum din comert.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules